У 1973 році сталася нафтова криза, і Данія, що практично повністю залежала від імпортованої нафти, відчула цю кризу дуже сильно. Примусове зниження температури в громадських будівлях та стрімке зростання вартості опалення – лише деякі з наслідків цієї кризи.
У відповідь була розроблена енергетична політика, що мала на меті зняти залежність від імпорту енергоресурсів і побудувати стабільну національну енергетичну систему. Фактично, ця політика була націлена на декілька речей: перехід на відновлювальні, доступні на місці, джерела енергії, розробка та інвестиції в енергоефективні технології, зменшення енергоспоживання, податкове та фінансове стимулювання.
Те, чого вони в результаті досягли, справді вражає: сьогодні у Данії загальне енергоспоживання менше, ніж у 1975 році, при тому, що економіка за цей період виросла більше, ніж в два рази. Данці стали дійсно слідкувати за ефективністю споживання енергії, це вивільнило великі кошти для розвитку, в тому числі, для місцевих бюджетів.
Уряд Данії надає допомогу підприємствам у вигляді грантів для впровадження програм з підвищення енергоефективності. Зокрема, у Данії запроваджено інвестиційні гранти для будівництва мереж централізованого теплопостачання та ремонту теплових мереж з компенсацією 30 – 60 % капіталовкладень за умови обов’язкового підключення їх до магістральної мережі.
У Данії також діє вимога щодо зниження питомих витрат енергії в нових будівлях до 2020 р. на 75 %.
Данія є світовим лідером країни у виробництві вітрової енергії, виробництва вітряних турбін. У 2014 році Данія виробила 57,4 % від виробництва електроенергії з поновлюваних джерел енергії. Данська компанія Вітряні Системи Вестасу роззширилася і до 2015 році мала дохід у розмірі 8.423 млрд, з більш ніж 18 000 співробітників по всьому світу і заводів в Данії, Німеччині, Індії, Італії, Румунії, Сполученого Королівства, Іспанії, Швеції, Норвегії, Австралії, Китаї і Сполучених Штатах . Частка енергії вітру – 42,7 % від загального виробництво електроенергії в 2014 році і, як очікується, збільшуватиметься майже на 80 % в рік до 2024 року.
Данія має на меті задовольняти 30 % енергетичних потреб завдяки відновлюваній енергії до 2020 р.. Цей показник значно зріс з 17̤% у 2005 році до 29,2 % у 2014 році та був п’ятим серед 28 країн ЄС. Країна має амбітні цілі щодо відновлюваної енергетики на майбутнє, включаючи використання поновлюваних джерел енергії на 100 % у всіх секторах, включаючи транспортування до 2050 року.