21 серпня Уряд затвердив Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, ухваливши Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», повідомляє Асоціація міст України.

Порядок передбачає, що контроль за додержанням законодавства про працю здійснюють:
– Державноа служба України з питань праці та її територіальними органами;
– виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних міських рад ОТГ

Громадам повернули право здійснювати контроль з питань:
– cвоєчасної та повної оплати праці;
– дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
– оформлення трудових відносин.

Перевірки (інспекційні відвідування) можуть здійснюватись, зокрема:
– за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
– за зверненням фізичної особи, відносно якої порушено правила оформлення трудових відносин;
– за рішенням керівника органу контролю з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятого за результатами аналізу інформації отриманої з загальнодоступних джерел та деяких інших джерел органів державної влади, профспілок

Затвердження Урядом Порядку здійснення контролю за працею пов’язано з рішенням Апеляційного суду м. Києва, яким 14 травня 2019 року було визнано нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №295 «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Таке рішення Суду забрало можливість органів місцевого самоврядування здійснювати контроль у сфері праці.

Розроблені АМУ методичні рекомендації Здійснення органами місцевого самоврядування контролю за додержанням законодавства про працю.

Джерело: https://decentralization.gov.ua