В Україні розпочав роботу проект зі сприяння реформуванню субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою, що реалізовується Центром політико-правових реформ за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.
Проект допомагатиме підготувати пропозицій з формування оптимальної моделі адміністративно-територіального устрою районного рівня в кожній області України.

Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода за результатами семінару-практикуму з питань організації проведення моделювання удосконалення адміністративно-територіального устрою районного рівня в областях України.
«Беззаперечним позитивом є підтримка з боку Посольства Великої Британії в Україні таких складних реформ в нашій державі, якою є адміністративно-територіальна реформа. У нас спільна і єдина мета – сформувати раціональний територіальний устрій країни та ефективну систему влади для забезпечення збалансованого економічного розвитку усіх територій, надання якісних та доступних послуг громадянам. І в цьому контексті необхідно здійснювати якомога ширу інформаційно-роз’яснювальну, консультативну роботу з громадянами та політичними елітами на місцях. З центру не завжди видно усі фактори, передумови та переваги того чи іншого формату моделі адміністративно-територіального устрою будь-якої області. Тому проведення циклу круглих столів з обговорення зазначеної тематики в кожній області, пошук та підготовка найбільш узгоджених з місцевими експертами, громадськістю пропозицій щодо майбутнього субрегіонального устрою – правильний шлях для успішної реалізації подальшого етапу цієї реформи. Важливо також роботу в рамках цього проекту синхронізувати з діяльністю відповідних регіональних робочих груп, створених при облдержадміністраціях. Адже тільки з підтримкою з місць ми зможемо рухатися далі», – сказав В’ячеслав Негода

Нагадаємо, з липня 2019 року в Україні працює також Проект «Моделювання адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні у Волинській, Одеській, Полтавській, Чернівецькій та Київській областях». Ініціатива впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Раніше УАРОР провела моделювання та напрацювала законопроекти зі встановлення та зміни меж районів Донеччини, Луганщини, Тернопільщини та Харківщини.

Джерело: decentralization.gov.ua